Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zahnisane pliecko

    Dobry vecer pani doktorka.Chcela by som poradit.No zacnem teda z kraja.moj syn mal zahnisane rameno po ockovani nasa doktorka ma dopredu upozornila ze sa mu urobi hrcka a zahnisa mu to,a kazala mi to v ziadnom pripade nevytlacat.A ak by to prasklo tak to mam vatickou zobrat dat do sacka a do kosa lebo ze to je tuberkuloza.Dobre vsetko som spravila zahnisalo nam to aj druhy krat.ale uz je dobre.Potom som sa rozpravala s mojou kmotrou a spomenula som ze mi to nasa doktorka zakazala vytlacat a ona mi povedala ze to hadam preto lebo sa uz ponaucila ze to raz vytlacila jednemu dietatku a na plucnom sa hnevai ze co je to za doktorku ze to sa vytlacat nesmie.Prejdem k pointe...A sestrinej malej to teraz zahnisalo uz druhy krat a chodia snou na plucne a tam jej to doktorky vytlacaju.strasne place a moja setra teraz nevie kedmi sme pekne presli bez tochto.A tak sa chcem spytat ci robia spravne ci jej to mozu takto vytlacat,a kto ma vlastne pravdu nasa doktorka je v okrase Zvolen a sestra chodi na plucne do Prešova.Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Všetko s rieši podľa veľkosti zahnisania. Ak je to do 10 mm a nie sú zdurené uzlinky, tak sa s tým nič nerobí a určite sa nič nevytláča. Ak je chránička väčšia ako 10 mm a aj okolité uzliny sú zväčšené, či iné komplikácie, tak sa to rieši na pľúcnom alebo detskej chirurugii a ich postup je určite správny.