Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • kase

    Dobry vecer prajem, syncek bude mat o tyzden 8 mesiacov, na veceru papa kase (do vody) a potom ho kojim - moze papat kazdy den inu kasu (ryzovu, obilnu, cerealnu) alebo je potrebne nejaky tyzden davat jeden druh a potom ho zmenit? Ak je kasa urcena od 4.mesiaca alebo 6.mesiaca staci mu to alebo je potrebne kupovat kasu presne na jeho vek? (v nasom malom meste je slaby vyber, vacsinou maju kase len do mlieka a s prichutami). Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Kašu môže aj stále rovnakú, aj tú pre menšie deti ak mu chutí. Môže aj zemiakovú kašu, bez masla zatiaľ, zarobenú s malým mn. vody alebo vášho mlieka. Príchute neodporúčam.