Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • semennik

    Dobrý večer.Moj 6.mesačný syn nemá od narodenia zostúpený semenník.Na urologii nám povedali,že ak to do roka nezostúpi tak to bude treba uptravit operačne. Trocha sa toho bojím,lebo naša lekárka povedala,že je to zložitá operácia.Mohli by ste mi priblížit o čo vlastne ide a či je to naozaj také zložité.Nebol na USG takže neviem kde sa vlastne nachádza a či je vobec funkčný. velmi pekne dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je isté, že do roka by mal byť problém vyriešený. Každá operácia je závažný zásah do organizmu, preto sa k nej pristupuje po zvážení všetkých pre a proti. Isté je, že ak vajíčko do roka nezostúpi, je liečba v zásade len operačná a môže chlapčekovi aj zachrániť život / v zadržanom vajíčku sa častejšie objaví nádor/.