Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Molusky

    Dobry den pani doktorka. Mojej 20 mesacnej dcere sa objavili molusky. na koznom nam povedali ze z plavania. Uz sme 2 krat podstupili odstranovanie skrabanim na koznom - mala ma z toho dost velku traumu. No a po tyzdni od zakroku na koznom ( Kramare) objavili sa nam dalsie asi 3 molusky. Prosim poradte nejaku inu moznost liecby - homeopatika resp. ine medikamenty, ktore by nam mohli pomoct, nakolko vyberanie sa zatial neosvedcilo a nerada by som malu znova trapila. Okrem molusiek ma mala velmi citlivu pokozku - dost casto sa vyhadze, je alergicka na banany. Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Iná správna liečba neexistuje. Pri úpnom začiatku moluska pomôže potieranie jodovou tinktúrou ale to na Kramároch odporučia. Ochoenie je infekčné, vírusové a preto sa opakuje a rozširuje. Nič iné sa nedá ani nie je vhodné robiť.