Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • jadierka

    Dobry den,
    s trojmesacnym syncekom sme boli na kontrolu u ortopeda. V sprave nepisal, ze jadierka este nie su pritomne, ale ze nasiroko balit uz netreba. Kontrola o tri mesiace. Znamenaju tie chybajuce jadierka nejake obmedzenie (teda ci ho mozem davat sediet, alebo ci na to treba nejako osobitne davat pozor)? A naozaj sa to dovyvija aj bez sirokeho balenia? Dakujem za Vas cas a odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa nepotrebuje žiadne obmedzenia, jadierka sa dovyvíjajú. Široké balenie totiž ani nie je tak kvôli jadierkam ako kvôli postaveniu kostí v bedrovom zhybe. Ak je to správne, nie je potrebné široké balenie.