Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • poradit

    , Autor: vivika

    Dobry den chcela by som sa spytat mame 9mesacnu dcerku a este nesedi da sa len na brucho ani nelezie da sa na styri a hojda sa ale sa nepohne chodime neu.a povedala nam ze ak nebude sediet o mesiac tak nas posle snou cvicit ako sa ma naucit sediet,chcela by som poznat vas nazor.dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa netreba učiť sedieť ani chodiť. Zdravé dieťa sa to naučí samo, to pohúpvanie na štryoch je už predzvesť toho, že začne loziť. Keď bude loziť, postupne sa prehupne na bok na jednu stranu a potom sa posadí. V tomto veku eštenič nie je zmeškané. Len dávajte pozor, aby nelozila po hladkom povrchu, medzi kolienkami a podložkou musí mať odpor..