Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odstup medzi ockovaniami

    , Autor: kristrn

    Dobry den pani doktorka. Boli sme v troch mesiacoch očkovani trojkombinaciou hexa+pneumokoky+rotavirus. Bolo v poriadku naraz všetko ? Teda ze k tym dvom povinným sme hned dostali aj rotavirus? Prve očkovanie bolo 17.12.15 reakcia bola len mierne zvýšená teplota, ďalšie očkovanie mame naplánované na 18.2.2016 čiže presne dva mesiace odstup a zase nam chcú dat všetko naraz. Bol by podľa vás problem keby sme druhu dávku rotavirusov dostali az v marci ? Maly mal dnes zvýšenú teplotu na 37,1 žiadne iné príznaky choroby nemá, je bezpečne ho zajtra očkovat ? V prípade, ze teplota stupne a očkovat nebude možné kolko najviac moze byt rozostup medzi prvou a druhou dávkou hexa+pneumokoky? Ďakujem velmi pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mrzí ma, že som sa dostala k práci až teraz. Predpokladám, že ho zaočkovali, pretože ak na ňom lekár nenašiel žiadne známky ochorenia,teplota, ktorú udávate nie je dôvod neočkovať a je úplne v poriadku podať v jeden deň všetky tri očkovacie látky. Nie je to z medicínskeho hľadiska žiadna neprimeraná záťaž pre detský organizmus.