Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odplienkovanie

    , Autor: jana

    Dobry den,mam 27 mesacneho syna a presne na Silvestra sme sa rozhodli skoncit s plienkami.Zaciatky neboli lahke,ale dnes ma plienku uz len na spanok denny a nocny,no problem nastal pri dennom spanku a to ze nechce spat pritom je unaveny a krici ze chce cikat,ale ked ho posadim tak sa nevycika,tak ho dam spat do postieľky, takto sa to zopakuje aj 4-5 krat az nakoniec zaspi s placom ked uz na jeho vykriky prestanem reagovat.Je to normalne?Viete mi poradit nejake riesenie?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Normálne nie je to, že vy ste sa rozhodli skončiť s plienkami. Rozhodnúť sa musí dieťa!!!!!!!!!!!!! Bojí sa, že sa púociká aj keď má plienku, pretože celý tento proces je pre neho stres, ktorému sa síce prispôsobil, lebo je inteligentný a múdry a chce spraviť to, čo od neho žiadate. Jeho organizmus na to však asi ešte nie je pripravený. Skúste zvlniť tempo odvykania, skôr sa o tom rozprávajte / alelen sami v prítomnosti dieťaťa, neriešte tento problém pred dieťťom s inými ľuďmi, dieťa cíti, že je to intímna záležitosť týkajúca sa len jeho a vás/ a len keď je ochotné cikať a kakať do nočníka, tak nech to urobí, inak pokračujte s plienkami.