Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zubky

    Pěkný den prajem. Mám este taku otázku dcerka má 14 mesiacov a idu nám posledně stoličky už sa strašně trapime dva mesiace. Neviete mi poraditneaku metodu ako jej nahliadnut na dasno, či už aspoň roztek zubku citit,bo akonahle jej chcem dat prst do pusy pohryzie má. A este, ona vobec při ziadnom zubku neslintala mám pocit, že tie slinky hlta potom stikuta a aj sa jej grga. Môze byt toto příčina jej odmietania stravy pocas zubkovania? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zvýšené slinenie a prehĺtanie slín myslím, že nie je príčinou odmietania stravy.
    Neviem žiadnu metódu, ako sa pozrieť do pusinky, Ale myslím že to ani nie je potrebné, zúbky proste v určite chvíli a prerežú.