Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • silny zapach stolice dojcata

    , Autor: gabinab

    Dobry den, pani doktorka,
    mam 3-mesacnu dcerku plne dojcenu, ktora sa vyprazdnuje iba raz za 7-14 dni. stolica ma spravnu zltu farbu, no ma konzistenciu hladkej pasty (niekedy napenena) a velmi vyrazne kyslo zapacha. ta dnesna dokonca pachla ako stava z kyslej kapusty a to ma dost zneistilo. vetry maju tiez maju vyrazne kysly pach. tato situacia trva uz takmer dva mesiace; po porade s pediatrickou dieta vybralo biogaia a espumisan, ale nic sa nezmenilo. ja si na stravu davam pozor. inak dieta prospieva. je dovod sa znepokojovat? Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že nie je dôvod na znepokojovanie. Stolica dieťatka naozaj zapácha po niečom kyslom. Je to spôsobené čiste mliečnou stravou dieťatka a osídlením tráviaceho traktu lactobacilkami.