Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Fľaky

    , Autor: lenka23

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať mojej 10 mesačnej dcérke sa na ručičke vyhodili červené fľaky sú tri a každý fľak je veľký asi 0,5cm. Vyzerá to ako malé podliatinky. Lekárka nám nevedela povedať o čo ide máme to sledovať a ak to nezmizne máme prísť znova. Dcérka berie maltofer 1x10 kvp. denne. Môže isť o reakciu na kvapky? Berie ich asi mesiac.. Bojím sa aby to nebolo niečo vážne..

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Reakcia na kvapky maltofer to s najväčšou pravdepodobnosťou nie je. Momentálne takéto fľaky, až modrinky a vyrážky pozorujeme často, najčastejšie a s najväčšou pravdepodobnosťou aj u vás sú to štípance od hmyzu: komár alebo také malé mušky. Sledujte to, ak je to hlavne na odkrytých častiach tela je pravdepodobné, že sú to tie štípance.