Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 5 ročná dcéra zrazu onemie

    , Autor: majuska515

    Dobrý deň, som matkou 2 detí...problém je s prvorodenou. Odmieta komunikovať s cudzími ľuďmi...na jednej strane je to fajn, čo sa týka bezpečnosti, ale už keď nerozpráva s učiteľkami v škôlke, s lekárkou, so susedmi...to je už problém, myslím.Nie som si istá, kedy to začalo, ale tie 2 roky to trvá určite. Prvý rok v škôlke učiteľku ani nepozdravila, nie to ešte odpovedať...teraz už aspoň " ahoj "povie, ale keďže je predškoláčka, očakáva sa od nej slušný pozdrav "dobré ráno, dovidenia "...už sme na to boli upozornení...nejak som si z toho nerobila ťažkú hlavu, skôr som to pripisovala hanblivosti, či tvrdohlavosti(lebo aj z toho aj z toho má hojne nadelené)...a tajne som dúfala, že sa to upraví časom samé, ale čaká nás v škôlke niekoľkokrát návšteva logopéda a psychológa a už teraz viem, že Miška so seba nevydá ani slovo...proste odignoruje to, ako sa len bude dať...zvláštne ale je, že klebetiť s kamarátkami, či kamarátmi bude bez problémov, ale "dospelákom" akoby nedôverovala.Neviem, myslíte, že by to už mohol byť prípad pre psychológa? Alebo ? Vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ťažko odpovedať. Dieťa pravdepodobne normálne rozpráva, počuje, vyberá si však s kým bude a s kým nebude komunikovať. je to skôr povahový rys. Tento však môže v škole robiť problémy ak odmietne komunikovať s učiteľkou. Odporúčam poradiť sa s psychológom.