Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Už nevládzem

    Dobrý deň,
    môj manžel po tom, ako som musela ísť na 2 dni na seminár sa so mnou nerozpráva, žiarli
    a stále chodí preč. Hovorí, že má nejaký obchod na výhľade a že ho robí s nejakou ženou. Ale to ma až tak netrápi. Skoro vôbec sa nerozprávame a strašne ťažko to znáša môj 16-ročný syn. Doma je hrozná atmosféra. Neviem, čo mám robiť, On si stále myslí. že mám nejakého milenca. Pred synom sa snaží so mnou rozprávať, ale formálne. Mám hrozný strach o syna. Pomôžte mi!!!!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Pralinka
    dusno a napätie medzi rodičmi deti vnímajú vždy - i keď to navonok často nedajú najavo. Váš syn je vo veľmi citlivom období a nezhody medzi rodičmi môžu pre neho znamenať ohrozenie - je dôležité s ním rozprávať - ako sa cíti, čoho sa bojí, ubezpečiť ho o svojich citoch voči nemu - vašich i manžela, pomôcť mu upokojiť sa, uveriť že problémy sa dajú riešiť. A vy s manželom potrebujete riešiť jeho žiarlivosť, ktorá môže byť veľkým náporom na Váš vzťah. Je jeho reakcia na dvojdňové školenie niečo nečakané, nové, alebo bol žiarlivý aj predtým? Ako si dokážete navzájom dôverovať? Za žiarlivosťou býva často neistota, strach z opustenia, ktoré vedú k nadmernej kontrole partnera a často až nereálnym požiadavkám na jeho správanie, kontakty s inými a podobne. Viem že bude náročná úloha priviesť vášho manžela k tomu, aby ste sa vôbec začali zhovárať... možno to skúste cez to, čo medzi vami funguje, a postupne sa dostávať k veciam, ktoré sú boľavé, náročné, kritické. Držím vám všetkým päste a želám veľa šťastia.