Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Zumba počas kojenia

    Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať či môžem cvičiť zumbu aspoň raz do týždňa. Mám 5.mesačného synčeka a zatiaľ ho iba kojím. Ďakujem za skorú odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobry den, cvicenie je velmi dobra vec. Zumba ako zaciatok pre mamicku po porode nie je tym najidealnejsim. Pokial ste vsak doteraz pravidelne cvicili a posilnovali chrbtove svalstvo, mozem to odporucit len s velkou opatrnostou. Musite si davat pozor, aby ste pri prudkych pohyboch neposkodili chrbticu, pokial mate teraz stuhnute svalstvo. Preto je naozaj potrebna velka opatrnost. Takze moja odpoved na Vasu otazku je, ano, mozte cvicit zumbu, ale velmi opatrne a pridavat na tempe pozvolne. S pozdravom Jana W.