Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Soplíky

    Dobry den, moju rocnu dcerku uz 3t.trapia sopliky, nema ich stale, no nevieme sa ich zbavit... Prosim o radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zvýšená tvorba hlienu je v tomto období častá a je daná zmenou vonkajšej teploty, vlhkom a potrebou organizmu brániť dýchcie cesty pred poveternostnými zmenami, chladom, choroboplodnými zárodkami. Hlien tvorí ochranu dýchacích ciest. Preto nie je nutné soplíky liečiť, pokial okrem nich dieťa nemá iné ťažkosti, neteplotuje, nebolí ho uško, nekašle veľa, dokáže spinkať a papať. Dokonca ani nie sú dôvodom, aby ste nechodili vonku. Podstatné je vedieť správne čistiť noštek, zvlhčovať sliznicu / libenar, morská voda/ , zvlhčovať prostredie dieťaťa/, byť v čistom prostredí / pozor na fajčenie v okolí dieťaťa!/ a podporiť imunitný systém / hlavne vitaminom C/. Je dobré čo najskôr naučiť dieťatko fúkať.