Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kiahne u babatka

    dorby den pani doktorka chcela by som sa opytat aka je liecba kiahni u dvojmesacneho
    babatka a ci mu hrozi nejake nebespecestvo ako dosledok kiahni...mam soro 3 rocneho syna a 2 mesacnu dceru a boli mse na navseteve u starej mami a na druhy den mi volala ze moja sestra ma kiahne to znamena ze cakam kedy sa vyhodia moje deti obavam sa hlavne o dcerku nakolko ma len dva mesiace...pocula osm ze je to nebezb´pecne u babatiek dakujem za odpoved...

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak ste vy v detstve prekonali kiahne, je málo pravdepodobné, že to dieťatko v tomto veku dstane. Ak by aj dostalo / asi pred mesiacom som mala taký prípad/ tak kiahne prebiehajú štandardne, bez komplikáciií, je však potrebné konzultovať pri objavení sa kiahní lekára. Kaihne sú nebezpečné pri objavení sa tesne pred pôrodom u matky a ak je matka chorá behom pôrodu,