Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Súdny spor

    Dobrý deň, mám 4r. syna, žijeme u rodičov v podstate od môjho tehotenstva, lebo otec syna pracoval dlhé roky v zahraničí, po narodení syna sa všetko v partnerskom vzťahu zmenilo, začal mať agresívne sklony, aj ma fyzicky napadol a nie raz, bohužiaľ, pred synom, vyplávali na povrch veci z jeho minulosti (fotenie aktov, drogy,..) ešte zo začiatku som so synom chodievala za ním na pár dní, ale po všetkých týchto nepríjemných záležitostiach som obmedzila kontakt a uzavrela náš vzťah.. so synom sa v rámci jeho možností stretával, veď zákon je zákon.. no nedávno sa vrátil zo zahraničia, vyhráža sa mi a to dosť škaredo, zaplietol do celého moju rodinu, dokonca po poslednom jeho útoku, podal trestné oznámenie on na mňa a moju mamu (viní ju zo všetkého), podala som návrh na súd o určenie výživného a pridelenie syna do mojej starostlivosti, ale písal mi, že má aj sudcu vybaveného.. prestávam to chvílkami celé zvládať, ale viem, že musím, len mám strach, že súd mu pridelí stretávanie sa so synom aj napr. počas prázdnin, na dlhšiu dobu, nie je na to zvyknutý, nikdy s ním nebol dlhšie ako dva dni sám, že jeho výchova ovplyvní aj syna, hlavne hračky - tým sa dá dieťa ľahko ´kúpiť´.. neviem, či použiť všetky výhražné správy a informovať sa na polícii.. či ho to ešte viac nepodráždi.. a mám tiež pociť, že jemu už ani tak o syna nejde, ale o to, aby dosiahol to svoje za každú cenu..

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň, bolo by dobré navštíviť detského psychológa a poradiť sa s ním o najlepšom postupe tak, aby dieťa bolo rozvodom a riešením situácie čo najmenej traumatizované. A čo sa týka legislatívnej stránky, určite je potrebná konzultácia právnika, ktorý vám presne pomôže rozlíšiť čo sú reálne hrozby a čo len pokusy vás zastrašiť. Držím vám päste.