Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • strach

    Dobrý deň,
    som v 28tt a mam strach o to, aby sa mi babo narodilo zdrave... Je to u prvorodiciek bezne, alebo len ja som divna??? ako zistim, ci je nieco s dietatom v neporiadku?velmi sa hnevam, placem, stresujem a lakam... Viete, minulý rok mi kamaratka na jednej oslave a podgurazena alkoholom vyvestila, ze nebudem mat zdrave dieta, tak mi to stale vrta v hlave... mam jej to verit???

    Dakujem Vam za odpoved...

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dobry den,

    v tomto obdobi vas este vselico napadne. nech vas napadne cokolvek, nevieme co vlastne bude. testy, ktore sa robia v tomto prenatalnom obdobi by mohli nejake tie strachy odburat. ale asi ste ich absolvovali. je dobre pracovat aktivne na svojej dusevnej rovnovahe. takymito strachmi sa prejavuje aj neistota z nadchadzajuceho obdobia, nedajte sa. rozptilte sa. ak nie je ziadna medicinska indikacia, dufajte a snazte sa byt pozitivna. vas stav je but citliva k mnohemu k comu ste predtym neboli a vela buducich mamiciek preziva podobne strachy a neistoty. v podstate to povazujem za normalny prejav adaptovaia sa na novy fyzicky a aj psychilogicky stav. ak vas tie stavy velmi valcuju, urcite vyhladaje kvoli konzultacii odbornika.

    prajem vea zdaru