Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • jacmen na oku

    , Autor: vlocka

    Dobry den, pani doktorka mam 21 mesacnu dcerku. Uz dvakrat mala na oku (horne viecko) "jacmen" a samo to zmizlo bez liecby. Teraz ma zase, uz sme navstivili ocneho lekara a ten nam odporucil okrem ineho aj uzivat vitamin B. Vsetky co som pozerala sa mozu uzivat od 3 rokov. Preto sa chcem opytat ci mozem dcerke napriek tomu podavat B-komplex v tekutej forme a aku davku? A este sa chcem poradit, dcerke sa tvori dost vela mazu v uskach. Vztieram ho len opatrne ak idim, ze uz je skoro vonku. Dovnutra jej tycinku nedavam aby som ho nezatlacila hlbsie. Ale vidim ze ho tam ma dost a aj casto si pcha prsteky do uska. Myslite ze mam s nou zajst na usne a poprosit o vycistenie. Neviem ci ju to nahodou nesvrbi. Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vitaminy B môžete podávať v preparáte Cebion 2x multi 1 x denne 5 ml. Vtedy nie je potrebné dávať ani vitamín D , je tam obsiahnutý.
    Ušká, ak si myslíte, že sú zanesené mazom je potrebné vyčistiť u odborníka na ORL ambulancii.