Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • farba stolice

    , Autor: hilda

    Dobry den pani doktorka, chcela by som sa opytat na Vas nazor. Asi pred tyznom zacali trojrocnej dcerke problemy so stolicou, strasne ju mala tvrdu a tazko sa jej kakalo. Zaviedli sme vlakninu medicol pre deti, najprv kakala kazdy druhy den a teraz sa jej uz pekne upravila stolica. Ale zmenila sa jej farba,je svetlo hneda, niekedy az svetlohnedo zlta. Suvisi to s tou vlakninou, alebo treba zajst k lekarovi?dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vláknina zjavne problém so stolicou upravila. Teraz treba vlákninu postupne vysadiť, dodržiavať diétu proti zápche/ dostatok tekutín, nedávať kako, čokoládu, varenú ryžu, varenú mrkvu, mak, banány, tvrdý syr/ a dbať na to, aby sa dieťa pravidlene vyprázdňovalo. Uvedená farba stolice je v poriadku, pri podávaní väčšieho množstva vlákniny je zmené vstrebávanie, práve preto ju netreba malým deťom dávať dlho a ani veľa. Môže to spôsobiť poruchu vstrebávania živín.