Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Mmr a sopliky

    , Autor: viktoria274

    Dobry den,prosim vas chcem sa vas spytat ci je nebezpecne chytit nejaku virozu po mmr ockovani?Malu ockovali stvrtok a hned s piatka na sobotu v noci mala sopliky,v sobotu mala aj teplotku zvysenu 37,5 a potom do dnesneho dna bez teplotky ale sopliky stale pretrvavaju,bude mat dostatocne silnu munitu ,ked sa spusti reakcia na mmr ockovanie?Bojim sa neziaducich ucinkoch,nemozem nejako pomoct ,zmiernit vedlajsie ucinky? Dakujem pekne za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vúbec ničoho sa neobávajte. Aplikácia MMR vakcíny je ako každé iné stretnutie s novým antigém, podnetom. Imunitný systém na tento podnet reaguje tak, ako je "naučený" tvorbou protilátok. Nádcha a pravdepdobne stretnutie s iným podnetom, ktorým bol živý vírus stimuluje imunitný systém tiež k tvorbe obrany. Imunitný systém dieťaťa je na takéto antigénne stimuly pripravený a zvláda ich.