Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • slizničný výrastok

    , Autor: marietta

    Dobrý den, moja skoro 3 týždnová dcéra má v šušulke slizničný výrastok. Doktorka nám povedala, že to môže zmiznúť ale tiež môže ostať, a vtedy to rieší gynekológ. Aký máte názor nato, je niečo cím sa to dá mastiť. Dakujem za odpoved. Marietta

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mastiť to ničím určite netreba, je potrebné to umývať tak, aby tam nezostávali zbytky sliznice, inak biely mázok, ktorý je v oblasti genitálu odstraňovať netreba! Neviem o aký slizničný výrastok sa jedná, treba ho sledovať, pri krvácaní alebo zväčšovaní sa je naozaj potrebné vyšetrenie u detského gynekológa.