Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • pretacanie

    , Autor: kudlanka1

    Dobrý deň, moja dcéra má takmer 6 mesiacov, je plne dojčená a doteraz sa ešte ani raz nepretočila. Keď sa narodila mala 2800 g, teraz má 7 kg, čiže je taká pevnejšia. Môže to byť tou váhou, alebo je to skôr pohodlnosť? Za hračkami sa veľmi netrhá a je spokojná buď na brušku alebo chrbátiku. Mám to riešiť s neurologičkou? Ako ju mám motivovať? Chodíme aj na detské plávanie, čo sa mi zdá jej trochu pomáha v pohybe. Ináč dlho nechytala do ruky ani hračky. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie všetky deti sa v tomto veku pretáčajú. NIe je potrebné ju motivovať ale ak je v byte teplná pohoda, je dobré ju dlhšie nechať nahú, vtedy je pretáčanie jednoduchšie. Môžete jej pomôcť tak, že ju pretočíte na bok, potom sa jej možno podarí pohyb dotiahnuť. V tomto veku ešte nie je nepretáčanie sa príznakom zaostávania vo vývoji motoriky.
    O tom, čio je potrebné vývoj riešiť s neurologičkou by mal rozhodnúť váš pediater.