Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • mok vanie pod plienkou

    Dobrý deň, pani doktorka, chcem sa opýtať, asi pred dvoma tyz.sme kúpili nové plienky a syn mal strašne červený zadok.Mastila som ho poriadne rybacou masťou, vrátili sme sa k pôvodným plienky, ale teraz ma pod genitáliami mokvajucu leziu, nie je to hlboké, ale vždy keď je tam stolica tak to mokva. Sú si to genciankou, krém nato nedávam, ale neviem ako to zahojit. Naozaj ho prebalujem, vetra mé to aj 5 kat denne, ale nebojí sa to.Poradte mi čo s tym, nejaký krém. Už som skúšala aj repik, ale bez efektu.vdaka

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem ako je dieťatko staré a či nemá iné ochorenie, napríklad atopickú dermatitidu, tzv. detský ekzém. Ak je to naozaj len zaparenina z ových plienok, pravdepodobne nevhodných, odporúčam obklasdy alebo kúple s hypermangánom, veľmi slabo ružovým 2x denne a potom dvakrát denne v tenkej vrstve imazol krempastu. kúpele len kým je to mokvavé, imazol najmenej 14 dní. Cez deň, keď imazol už nie je natretý, odporúčam bepanten alebo Ondrejovu masť. Rybylka vám teraz nepomôže, to je ochranná masť na zdravú kožu nie liečivá. Nepoužívajte žiadne!!!!vlhčené utierky, umývajte dieťa len čistou vodou. Ak sa stav nezlepšuje, treba vyhľadať lekára.