Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • uzliny na krku

    , Autor: teada

    Dobry den, pani doktorka, ..minuly rok bol moj 5 rocny syncek dlho chory, zacalo to zapalom uska, oboch ocnych spojiviek, dasien sprevadzane vysokymi horuckami po cely cas, ale nakoniec sa to chvalabohu vsetko upravilo, vyliecilo aj bez atb, kedze crp nemal vysoke..mal ist naoperaciu pupocneho pruhu, ktore sme odlozili o pol roka, kde mu robili aj predoperacne vysetrenia, cize mu brali krv, kde mu nasli len zvyseny cholesterol, hoci je chuducky a tiez viac zeleza, co Mudr povedala, ze netreba riesit..co chcem tym vsetkym povedat je, ze odvtedy, cize vyse roka ma zvacsene uzlinky na krku a vobec mu nezmizli ani sa nezmensili, je to badatelne, ked sa otoci a pediatricka nasa povedala, ze to preto, ze bol chory a ze to netreba riesit..uz presiel rok a uzlinky su stale tam a dokonca pribudli dalsie, niekolko a nie malych, ked sa otoci normalne ma hrbolaty krk z nich..ma teraz aj sople, zlte , zelenkave, vselijake, aj kasel, ale vsetko bez horuciek, tak mozno z toho, ale co mam s tym robit?mam tie uzlinky riesit, mam sa obavat?...na tie sopliky davam sprej s kapucinkou a morskou vodou, tiez quix a sinupret , mucoplant, rozhryzie cesnak v ustach, chvilu podrzi, cibulove sirupy, ale akosi to neodchadza, dlho to trva..poradte prosim, co na ten nostek, a co s tymi uzlinami, ci je to normalne a strati sa mu to vobec niekedy?dakujem velmi pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Uzlinky pravdepodobne súvisia s ochoreniami, ktoré sú teraz u detí v jeseni časté. Určite by som nedávala rozhrýzt cesnak, může dráždit žalúdok.
    Noštek hlavne čistit a naučit hho fúkat, aby sa uvolňoval..
    Nezabúdajte, že aj v tomto veku musí od novembra do konca marca užívat vitamin D . buď kvapky alebo niektorý vhodný preparát rybieho tuku , poraďte sa v lekárni. To podporuje dobrú imunitu.
    Čo sa týka uzliniek, to musí rozhodnút lekár. Ja keď trvajú dlho spravím laboratórne vyšetrenia, ktoré sa v rámci predoperačného vyšetrenia spravili a podla toho ako uzlinky vyzerajú, menia sa, niekedy spravím aj sonografické vyšetrenie uzlín.