Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vankus

    , Autor: hilda

    Dobry den pani doktorka, chcela by som sa opytat na Vas nazor ohladom pouzivania vankusov u deti na spanie.Dcerka bude mat tri roky a vankus stale nepouzivame.chcem sa spytat, ci su nejake odporucania, ze od nejakeho veku je uz lepsie vankus pouzivat.a ak ano, tak aky? videla som uz aj detske anatomicke vankuse, len si neviem predstavit, ci by na nom dieta celu noc lezalo "spravne" dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Okolo tretieho rka je možné použit na spanie vankúš, riadime sa aj tým, že ho dietatko chce alebo nechce používat na spanie. Anatomické vankúše nepoznám ale z mojich skúseností viem, že deti majú radšej malý, plochý vankúš. "anatomický" vankúš může byt aj marketingový tah odborníkov.