Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • prikrmy

    , Autor: deniska84

    Dobry den..chcem sa spytat kolko g obedneho masovozeleninoveho prikrmu by malo spapat skoro 7 mesacne dieta?dcerke pripravim na obed skoro plny cca 200 ml poharik od avent s prikrmom a po chvilke uz nechce moc otvarat pusu a asi uz nechce a spapa mozno tak len 150 ml.niekedy je to viac ale stava sa ze ledva spapa tych 150..mliekom uz ju nedokrmujem po obede..neni to malo kolko spapa?mala by spapat v jej veku viac?casovy odstup medzi desiatou a obedom nema menej ako 3 hodinky..dakujem za skoru odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je veľmi podstatné koľko toho príkrmu, hlavne v začiatkoch podávania bezmliečnych príkrmov dieťa spapá. Niekedy je to naozaj len pár lyžičiek, ale vediem mamičky k tomu, že je potrebné tento príkrm podávať, aj napriek tomu, že dieťatko skonzumuje málo. Vo vašom prípade je skonzumované množstvo úplne dostatočné!