Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • dcérka prestala papať, hovorí, že ju bolí v krku som bezradný

    , Autor: igino

    Dobrý deň pani doktorka. Prosím o radu, vynasnažím sa biť stručný. Dcérka 5 rokov doposiaľ riadne papala s ničím nemala problém. Pred časom jej pri jedení zabehla kostička z rybu. Túto sme chlebíkom odstránili. Všetko bolo v poriadku, ale teraz mala zapálené mandle a stále hovorí, že sa bojí prehĺtať, lebo, že ju to škriabe a boli v hrdielku. Jogurt mi spapá, mlieko a čaj vypije v pohode, ale tuhšiu stravu dokonca aj polievku odmieta. Už ani v škôlke nepapá a predtým spapala všetko. Boli sme aj u lekára na krčnom. Všetko v poriadku nič tam nevidno. Pán doktor poradil, že ak to neprestane tak máme ísť na regent pažeráka. Neviem, či to môže byť naozaj "len " psychický problém, alebo niečo horšie. Mám o ňu obavy. Samozrejme nechceme robiť paniku. Skúšali sme po dobrom aj krikom čo je samozrejme nesprávne ale niekedy som už bezradný. Prosím Vás o Váš profesionálny názor, veľmi pekne ďakujem a prajem všetko dobré a veľa úspechov.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem ako dlho tento roblém trvá, ak sa kostičkou poranila, v tom jemnom tkanive môže trvať aj 14 dní, než sa všetko zahojí a krk ju prestane bolieť. AK je to však dlhšie a dieťa si stále sťažuje je to dôvod na podrobnejšie vyšetrenie, či kostička predsa len nezostala niekde zapichnutí, netvorí sa okolo nej zápalový proces a podobne. Zájdite za svojim lekárom a ten určite určí ako postupovať pri odstránení týchto ťažkostí..