Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • poobedny spanok 5-rocneho dietata

    , Autor: fil

    Dobry vecer, syncek bude mat o dva tyzdne 5 rokov. Uz asi pol roka nie vzdy zaspi poobede. Ide si lahnut, lezi, ale sepka si pri tom, hra sa so svojim plysovym psikom...zaspi mozno raz dvakrat do tyzdna, zvysne dni len polezi a po hodinke pride, ze uz nie je unaveny. To iste je aj v skolke, tam nezaspi skoro nikdy. Avsak specialne po dni v skolke je dost unaveny, urncnany, ak ideme niekde po skolke autom, zaspi nam tam aj do 10 minut. Tak teraz neviem, nevieme ho prinutit spat, podla mna lezi celkom dicsiplinovane, viac od neho asi cakat nemozeme. Na druhej strane, myslite, ze mu moze nejako ublizit, ze poobede v tomto veku nespi? V suvislosti so sustredenim sa, chutou do jedla...nie je velky jedak.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Niektoré deti v tomto vekz spia, niektoré nie. Je to veľmi poslušný a disciplinovaný chlapček keď si pekne oddýchne Myslím, že mu to stačí a nenaruší jeho vývoj, že nespí. V aute zaspí preto, lebo tá poloha a pravidelný rytmus kolies ho uspí.