Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • pocikavanie

    , Autor: lusinda30

    Dobrý deň, p. doktorka,
    poprosila by som vás o radu alebo pomoc ohľadom pocikávania sa našej dcéry. V auguste mala 3 roky,plienku cez deň už nemá od 2 rokov a teraz od júla sme ju učili už aj spať bez plienky,no len na obedňajšie spanie, aby nemusela mať plienku v škôlke.Celkom nám to išlo, boli aj nehody, ale brali sme to v pohode a dosť sme sa ju snažili chváliť, keď sa nepocikala a dostávala aj odmeny. No blížil sa september a stále viac sa budila mokrá. Nastúpila do škôlky, tešila sa,ani raz neplakala, stále nám rozpráva ako sa jej tam páči. Zatiaľ sa v škôlke ani raz nepocikala a doma každý deň cez víkend je pocikaná. Tak sme pred asi týždňom prestali dávať plienky aj cez noc a akože takmer vždy je pocikaná. Nevieme už čo jej máme hovoriť, ako sa chovať, ale už nevládzem každé ráno prať všetko komplet z postieľky a tváriť sa, že je to v poriadku...som totiž v 8. mesiaci tehotenstva. Poradte mi prosím vás,čo máme robiť, keďže za chvíľu už bude mať aj svoju veľkú posteľ, v ktorej bude musieť spať. Ináč manžel (odkedy nemá v noci plienku) ju dvíha v noci na záchod, vodu jej dávame piť maximálne hodinu pred spaním,kedy ide na wc aj 2 krát ešte a aj tak sa zobudí pocikaná. A manžel jej zase chce dávať na spanie plienku,len aby som sa nerozčuľovala a neohrozovala naše babätko. Počuli sme aj o Alarme na budenie, že je to vynikajúca pomôcka. Tak čakáme na radu. Za skorú odpoveď ďakujem. Lucia J.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite by som sa na noc vrátila k plienke. Nebudete ráno všetko prať , vy aj dieťatko sa dobre vyspíte. pravdepodobne ešte nenastal ten čas, kedy sa dieťatko odnaučí od nočného cikania, teda aj od plienky. U každého dieťaťa je to individuálne, vôbec sa neobávajte, že je to nejaká porucha alebo ochorenie. Jedného dňa sama povie, že plienku už nepotrebuje a bude to pravda.