Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • RE: nie je este zrela na skolku ?

    , Autor: teada

    Dobry den pani doktorka, uz som Vam pisala hned na druhy den ako mi dcerka nastupila do skolky a dakujem velmi pekne za Vasu odpoved i radu...chcela by som napisat ako sa vyvijaju tieto dalsie dni mojej dcerky v skolke..ked som sa pytala p.ucitelky, ci mysli, ze je zrela, alebo nie, ci skolku radsej o rok neodlozim, odpovedala mi, ze to sa uvidi tak po mesiaci, ale dcerka relativne napreduje, ze by nebolo dobre ju uz teraz odtial brat..dcerkino spravanie v skolke sa zmenilo, myslim, ze k lepsiemu..uz na druhy den, tam plakala, len ked ju manzel odovzdal ucitelke, potom ju zaujali hrackami, papat tam sice nechcela, ale bola tam aj cikat a uz sa im podarilo ju aj zapojit do nejakej hry a vraj uz tam aj pri pesnicke nieco tancovala.len je vazna, smutna..dalsie dni tiez rano place a vyjednava ze nejde, ze potrebuje byt dlho na nocniku, ci je unavena, ze musi este si lahnut, alebo ze este nema dopite mliecko, len aby natiahla cas a nesla, pritom placlivo celu cestu vyjednava a pri odovzdavani tiez velmi place, no dnes a vcera uz len tak placlivo hovorila, ale vosla dnu a aj tam lupacku spapala, alebo aj trocha obeda, ide navonok, robi co jej povedia, neplace,alebo len trocha a je tam smutna..semtam mi ucitelka povie, ze sa aj usmeje ci izapoji trocha do hry..ked pre nu pridem, po styroch hodinach je taka placliva a papucky , tricko si chce brat domov, ze do skolky uz nechce ist, ale ked sa jej opytam, ako bolo v skolke,odpovie, ze dobre..pozrieme sa na nastenku co ona vymalovala, pochvalim ju ale takto s poloplacom ide domov..pocas dna doma je taka ako obvykle s tym, ze mi s poloplacom pripomina, ze doskolky nepojde .. uz v piatok mi p.ucitelka povedala, ze robi pokroky, ze pozoruje deti, ale zapoji sa len obcas..podla mna sa to oproti prvemu dnu zlepsilo, dnes je to uz vlastne piaty skolkarsky den, len citim od nej, ked odchadza aj zo skolky, ze je predsalen vystresovana podla hlasu, vysky, tonu a pod...no napriek tomu, sa to u nej krocik za krocikom lepsi, no len ten jej stres mi neda pokoj...dokonca, ked v pondelok sla do skolky a ine deti plakali, tak tatinovi povedala, ze preco deti placu, ked maminy pre ne pridu..ked tam ideme, tak aj stokrat sa ma opyta, ci pre nu pridem placlivyn hlaskom, uplne zakazdym ju uistim...podla p.ucitelky by som mala este pockat aspon mesiac, vtedy ze sa najviac uvidi, ako to dieta pokrocilo, ci je zrele alebo nie..co si myslite Vy?ako by ste sa vy rozhodli na mojom mieste s tymto spravanim dcerky?myslite , ze z adaptacneho hladiska je toto jej spravanie prijatelnejsie? dakujem za Vas nazor a prepacte ze toto tak zdlhavo riesim, len je to pre mna dolezite:)

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Už si nie celkom pamätám hlavne okolnosti, či ste doma s mladším dieťatkom, predpokladám, že je to tak. Ja , ale to hovorím skôr ako matka, by som si dieťatko, ak je to možné, ešte nechala doma a skúsila celú procedúru o pol roka.