Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • plavanie

    , Autor: vadulinka

    pekny den pani doktorka,chcela som sa spytat,chcela by som s dcerou zacat chodit na plavanie pre deticky od septembra,bude mat 4,5 mesiaca,ale znama mi hovorila,ze to nieje dobry napad,ze lepsie az od 8.mesiaca,aj ked vsade citam len pozitiva od 2.mesiacov,aky je Vas nazor?Dakujem pekne.Monika

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie som zástancom "plávania" kojencov. PSychomotorický vývoj to určite podporí ale zdravé dieta to nepotrebuje. Z moje skúsenosti asi polovica detí ochorei, zapáolené ušká, nádcha, niekdy aj zápal močových ciest. Určite neodporúčam plávanie detom, ktoré mali pri narodení nejaký problém s obličkami.
    Ak už plávanie rozhodnite začat, treba nájst kvalitné prostredie, voda v bazéne by sa mal vymenit za hodinu.