Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • lieky

    , Autor: pajka

    Dobry den pani doktorka, pisala som vam aky mate nazor na Kolostrum Enzymy-enzymovu terapiu u deti. U toho Kolostra som spomynala clanok imunologa ze clovek nevie spracovat alebo nema systemy aby imunoglukany z kolostra presli zec creva a polilnili tak imunitu. Vy teda otom viete tiez ,ALE kde sa o tom docitam viac,kedze vsade sa odporuca Kolostrum a ja mam v okoliaj par ludi co boli dost chory a uzivali Kolostrum a po chorobach ani stopy. Ale zas ten isty imunolog pise ze Enzymi detom odporuca brat, ze posiluju imunitu a su protizapalove, su robene studie kde pri uzivani enzymov klesol pocet respiracnych ochoreny a to dost vyznamne. Ine studie hovoria ze pomaha ale slabo na ine ochorenia. Este sa spytam na aloe Vera,ale kvalitne tam sa tiez udava ze hoji sliznicu a juprebuduje na odolnejsiu voci mikrobom. Suhlasite s tym?
    A je podla vas pre 5 rocne dieta ktore byvalo minuly rok chore kazdy mesiac na kasel,laryngitidu a nadchu, skor virusove ochorenia, vhodnejsi pobyt v Tatrach-klimatoterapi, alebo pobyt pri mori albo v jaskyni-speleoterapia. Aby si syn zregeneroval dychacie cesty. Pri mori sme boli minuly rok 2 x po 10 dni a aj tak bol potom cez rok takto opakovane chory. Dakujem velmi pekne za odpovede

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Aloe vera užívam lokálne pri poraneniach a v niektorých prípravkoch na kožu. Záleží vždy na konkrétnom preparáte kto ho vyrobil, komu a na čo je určený, kto ho predáva, či prešiel kontrolou štátneho ústavu pre kontrolu liečiv , kde sa predáva a samozrejme pre pacientov ktorého veku je konkrétny preparát určený, Osobné skúsenosti s podávaním aloe vera okrem vyššie uvedených na kožu, nemám