Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • transport vakciny

    Dobry den,

    chcela by som sa opytat, ci je mozne ze je vakcina znehodnotena. Isla som zo Slovenska do Ciech 7hod v autobuse. Ale zial sa im pokazila ladnicka, tak vakcina bola ulozena v priestore kde su batoziny (spolocnostou student agency). Sofer tvrdil, ze je tam teplota rovnaka ako vonku. Celou cestou bolo 5-8 stupnov celzia. Chcem sa teda spytat ci je to v poriadku alebo nie. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ťažko sa vyjadriť. Nejedná sa o živú vakcínu, pokial je zaručené, že teplota nebola vyššia / motor autobusu/ ale hlavne, že vakcína nezmrzla/ okolitá teplota/ a doma ste ju dali do chladničky, tak by vakcína nemala byť znehodnotená. Ale keďže som ju ja sama neprevážala, nikomu celkom neverím, že bol chladový reťazec dodržaný. Práve preto vakcíny sama preberám z lekárne a potom aplikujem.