Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • MMR

    Dobrý deň....
    Dcéra mala robený výter z nošteka bol tam Streptoccocus pneumoniae,brali sme na to cielene ATB Suprax,potom bol odobratý znova výter z nosa a opäť vyšiel Streptoccocus pneumonie..Máme sa teraz očkovať MMR,môže byť očkovaná,alebo musí byť výter negatívny...

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Výtery takmer nikdy nie sú negatívne. Výtery ani neliečime, liečime ochorenie. Ak nebola chorá a antibiotika brala len kvôli výteru, tak vidíte, že to bolo zbytočné! Baktéria tam nebola možno jeden deň a znova tam je, nič nespôsobuje, je to jednoducho spoločník vášho dieťaťa. Očkovanie sa prevedie, ak bude dieťa zdravé. Výtery nie sú známkou ochorenia. To, či je dieťa zdravé určí lekár, keď ho vyšetrí.