Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • hrcka pod pazuskou

    Dobry den, mojmu synovi som nasla hrcku pod pazuskou, lekarka potvrdila reakciu na ockovaciu vakcinu tbc. Hrcka sa mu objavila az v 10 mesiaci, teraz uz mesiac berie Klacid a lekarka v Martine trva na pokracovani brania Klacidu dalsi mesiac. Hrcka ma rozmer 9,5x8mm. Som proti antibiotikam a preto som sa skontaktovala s Dolnym Smokovcom kde mi lekarka povedala, aby som Klacid nedavala a hrcku treba iba sledovat lebo ma menej ako 1cm, za mesiac mam ist na dalsie sono - co mam robit? Dat antibiotika alebo nie? dakujem renata

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že antibiotiká v tejto chvíli nie sú potrebné, ale neviem, čo vašu pani doktorku k podávaniu práve týchto antibiotík viedlo. Ona pozná dieťa aj epidemiologickú situáciu vo vašom okolí. Možno by ste sa mali o tom porozprávať znova s ňou. Možno uvažuje, že je hrčka, teda uzlinka zväčšená z iných dôvodv, než je reakcia na očkovanie.