Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kofola

    Pekny dobry den -chcem sa opytat na obcasne uzivanie kofoly pocas dojcenia. MOj syncek bude mat 11 mesiacov a je stale dojceny. Aj v noci este 4 x. Snazim sa zdravo stravovat a vela jest, aby som mala dostatok mlieka, ale to nocne dojcenie ma velmi vycerpava. A tak som v poslednych tyzdnoch obcas neodolala a dala som si 2-3 pohare kofoly za den. Vzdy ma to velmi vzpruzi. Mam vsak vycitky kvoli syncekovi-moze mu ten kofein uskodit? Na obale je uvedeny obsah 15 mg/liter. Podotykam, ze kavu nepijem vobec ani nefajcim.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobry den, co sa tyka pitia kofoly, obsah kofeinu, ktory vypijete v 2-3 poharoch kofoly je cca. 5 x nizsi ako v jednom hrnceku ( 2,5 dcl) ciernej kavy. Nemusite sa teda obavat, ze by ste syncekovi ublizili, ale samozrejme, je potrebne mysliet na to, ze povzbudivo posobi aj na neho, i ked nie v takej miere ako na Vas. Odporucam preto, aby ste ju nepili kazdy den. Kofola je sladka a svojim zlozenim posobi vo Vasom tele nepriaznivo na kosti, respektive na obsah vapnika. Kedze aj samoten kojenie je pre Vas organizmus vycerpavajuce, odporucam radsej zvyseny prijem vitaminov a na vzpruzenie pomaha aj cvicenie, primerany prijem cistej vody a dostatocny pobyt na cerstvom vzduchu. Prajem Vam vela zdravia a pohody! S pozdravom Jana W.