Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Makke prsia

    Dobry den, mam tyzdnovu dcerku. V nemocnici sa mi prsia krasne naliali lebo sa malicka hned vedela prisat a nebol problem. Vlastne nie je ani teraz len mam obavy. Uz asi jeden den mam pocit, ze psia su akesi makke. Malicka si z nich taha aj ked dopapa a stlacim si prsnik tak mliecko vyteka. Zaujima ma ci mam dost mliecka. Malicka je zatial pokojna a skoro po kazdom krmeni zaspinka :) Moze byt, ze sa mi tvori uz len tolko mlieka kolko malicka potrebuje alebo prieco su zrazu makke? Malicku prikladam vzdy ked si zapyta aby sa mliecko tvorilo. Co sa tyka mojej stravy tak uz sa snazim papat tak aby som mala pestru stravu no je pravda, ze prve dni mi velmi nechutilo, ale uz sa to dava doporiadku. Pijem aj caj na podporu tvorby mlieka.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobry den, naozaj nemusite mat ziadne obavy, makka prsia su iba dokazom, ze mliecka sa tvori len tolko, kolko Vasa dcerka potrebuje. Postupujete uplne spravne, len tak dalej. S pozdravom. Wagnerova