Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • klystir

    Dobry den, chcem sa spytat ci je ina moznost podania klystiru, aka sa dava pred porodom, myslim vo forme nejakej tabletky alebo kvapiek, dost sa toho obavam, dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobry den, klystir v porodnici mozete aj odmietnut. Pokial sa budete aspon 2 tyzdne pred terminom porodu zdravo stravovat- to znamena pit vela tekutin s nizkym obsahom Na, jest vela ovocia a zeleniny, celozrnne pecivo a chlieb, nemali by ste mat problem na zaciatku porodnej cinnosti s prirodzenym vyprazdnenim konecnika bez pouzitia klystiru. Pokial vsak sama budete citit, ze nie ste dostatocne vyprazdnena, mozete poziadat o cipky, ktore klystir nahradia. S pozdravom Jana W.