Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • parazity

    Dobrý deň, pani doktorka prosím vás o radu. V rodine sa vyskytli mrle (mal ich starký) a ja mám obavu či sa nepreniesli aj na mojho 11 mesačného syna, Od istého času zle spáva, podľa lekárky nedostatone priberá ná dlhodobo zistenú améniu, ktorú liečime Maltoferom, ale aj krvné výsledky nemá celkom v poriadku, hladina IgE je 198 a IgA sa nepodarila stanoviť!!! Zvýšené má tiež eozinofily. Prosím pani doktorka čo to všetko znamená a čo mám robiť? Mám z toho obavy, vopred ďakujem za pomoc a radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mali by ste korektne vyšetriť perianálny ster / okolo ritného otvoru/ a stolicu na parazity. Kontaktujte vašu lekárku.