Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Hrcka pod bradavkou

    Dobry vecer, moja dcerka zatial plne dojcena ma 4 a pol mesiaca a nahmatala som jej drobnu hrcku pod lavou bradavkou. Lekarka mi povedala, ze je to zdurena zlaza. Lymf.uzliny ma v poriadku. Odporucila mi nejaky cas nejest hydinu nakolko ju jem stale a uprednostit mam kralicie a telacie maso. Moze byt pricina v tom? Za aky cas by hrcka mala zmiznut? Podotykam, ze moja matka aj ja sme boli operovane na prsnik koli hrcke, ale nastastie islo len o tukove hrcky. Viete mi odporucit specialistu, ktory sa orientuje na vysetrenia pre taketo malicke deticky? Za skoru odpoved vam budem velmi povdacna. S pozdravom Marcela

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Odporúčam hrčku sledovať ako aj prsník, či nie je bolestivý a či sa bradavka nejako nemení. Zväčša takéto problémy riešim v prvom rade s chirurgom a tiež by bolo možné konzultovať endokrinologa.