Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • čierny kašeľ

    Pani doktorka, chcela by som Vás poprosiť o odpovedˇsom v 16 týždni tehotenstva a mám syna 15 ročného autistu, ktorý nemohol byť očkovaný proti čiernemu kašľu. Neter 25 rokov má čierny kašeľ chcela by som sa opýtať aké riziko a ako dlho predstavuje nás možnosť nakazenia. Blížia sa vianoce 4 týždne neter k nám každoročne chodí na celé sviatky. Mám obavy prosím porad´te mi. Dˇakujem veľmi pekne Žanet

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak bola vaša neter riadne liečená antibiotikamia / makrolidmi/ najmenej 14 dní, aj napriek tomu, že ešte môže aj v období Vianoc kašľať, už sedem dní po nasadení antibiotík by nemala byť infekčná, takže váš syn nie je ohrozený tým, že by sa od nej nakazil.