Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie TBC

    Dobry den,ja viem ze mate toho vela a vela sa uz popisalo ohladom ockovania TBC ale potrebujem pocut vas nazor. Moja dcerka ma 4 mesiace,boli sme ockovany v porodnici na TBC reakcia na injekciu bola zo zaciatku ako ma byt,ale pred druhym ockovanim sa jej ta jazvicka hrozne zväcila ma asi 15mm je to hrozne bordove a ma v tom vela krvy a hnis ma pod tou krvou,chcela by som vediet ako by ste pokracovali v liecbe. Teraz chodime na plucne a prepichuju nam to a tiez vytahuju hnis,natieram jej to baktrobanom a pred tym framikojinom.Chcela by som este vediet ci nevadi ked to druhe ockovanie bude pozdejsie teda ked sa jej to zahoji,kolko moze meskat to druhe ockovanie.Vopred dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to správny postup, je potrebné chráničku ošetrovať a doliečiť a potom sa pokračuje v očkovaní, určí to pľúcny lekár,a ktorý ošetruje chráničku. Odstup v očkovaní nie je podstatný, pretože existujú rôzne schémy očkovania a ak bude do druhej dávky odstup viac ako 12 týždňov, ďalšie očkovanie sa určí individuálne.