Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie proti osýpkam, ružienke a mumpsu

    Dobry den, syn bol ockovany proti osypkam, ruzienke a mumpsu (15-mesacne ockovanie). Tyzden nemal ziadnu reakciu. Na 8.den som mu objavila v slabine dve hrcky vedla seba, pravdepodobne zdurene uzlinky? A dnes, na 10-ty den ho zase chytila hnacka, alebo skor velmi hlienovita stolica a velmi agresivna, ritku mu uz stihla celu vystipat. Tak som sa Vas chcela spytat, ci toto moze byt reakcia na ockovanie a ci to mam riesit, alebo to s ockovanim nesuvisi. Vopred dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Teploty na ôsmy deň boli s najväčšou pravdepodobnosťou reakcia na očkovanie. Hnačka k bežnej reakcii na toto očkovanie nepatrí, máme veľa hnačkovitých ochorení v tomto období, odporúčam konzultovať lekára.