Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie proti ovcim kiahnam

    Dobry den, pred tromi tyzdnami som dala 21-mesacneho syna zaockovat proti ovcim kiahnam. Dostal to spolu s vakcinou MMR. Necele dva tyzdne na to dostal teploty okolo 38.6 a zacal byt velmi nervozny. Teraz uz teploty nema, ale nervozita stale pretrvava a okrem toho sa mu na chrbte v driekovej oblasti supe koza a velmi ho to svrbi. Ma to velmi cervene - hlavne vecer a ked sa kupe. Je to pasovy opar? Ako mu to mam liecit? Velmi sa bojim, ci som mu tou vakcinou viac neuskodila ako pomohla. Liecil sa na znizenu imunitu. Momentalne neberie ziadne lieky, len Aerius. V rodine ziadne alergie nemame.
    Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mohla to byť reakcia na očkovanie po tých necelých dvoch týždňoch, je to reakcia, ktorá sa považuje za normálnu reakciu na očkovanie. Býva sprevádzaná aj vyrážkou, pravdepdobne ju mal na chrbátiku a kože teraz reaguje olupovaním. V každom prípade by som navštívila lekára, ktorý rozhodne o lokálnej liečbe v postihnutej oblasti.