Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nožička po očkovaní

    Dobrý večer! Pani doktorka, moja dcéra bola pred týždňom v utorok očkovaná proti pneumokokovi(5 mes.). V mieste vpichu je to najprv sčervenalo, ale postupom času (týždeň) jej to bledlo. Teraz tam má už len malú modrinku, ktorá tiež bledne. Najviac ma však prekvapuje, že keď sa dotknem jej kože, má tam tvrdé miesto v okolí pichu. Neviem, či je to aj po týždni normálne. Čo si o tom myslíte? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to reakcia po očkovaní a to tvrdé miesto niekedy pretrváva aj týždne. Pri najbližšej návšteve na to upozornite lekárku