Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • komplikacie

    Dobry den, pani doktorka,
    moj syn musel kvoli neziaducim ucinkom po ockovani BCG podstupit operacny zakrok. Ked nam konecne po troch mesiacoch povolili dalej ockovat (mal pol roka), po prvej davke hexavakcinou (po tyzdni) sa u neho zacali objavovat celotelove zasklby. Moja pediatricka trva na pokracovani ockovania hexavakcinou, krcom velky vyznam nepripisuje, tvrdi, ze to s ockovanim nema suvis. Ake ine moznosti existuju? Citala som, ze existuje ockovacia latka difteria+tetanus, nebola by pre syna vhodnejsia ako hexavakcina? Ak ano, prosim Vas, kolko davok a kedy musi dostat? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vakcínu obsahujúcu len diftériu tetanus, teda bez zložky čierneho kašľa, momentálne k dispozícii nie je. Pri ťažkostiach, ktoré opisujete, by som dieťa nechala vyšetriť u neurológa a ďalšie očkovanie realizovala v spolupráci s ambulanciou pre komplikácie očkovania, resp. pre riziká očkovania.