Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • reakcia na očkovanie

    Dobrý večer pani doktorka,
    včera sme boli s dcérkou 10 mesačnou na očkovaní Prevenar 1. dávka a tiež tretia dávka Hexa,
    dnes o piatej hodine ráno mala teplotu 38. Cez deň som kontrolovala teplotua nemala. Až večer o 19.00 sme jej namerali 38,5.
    Je to normálne, keď reakcia trvá dlhšie ako 24 hodín?
    okrem zvýšenej teploty má i redšiu stolicu.
    ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Už som mala prípad, že po prevenare bola aj riedšia stolica, po Infanrixe hexa býva skôr tá teplota. Reakcia trvá 24 až 48 hodín, ak by to bolo dlhšie, spojte sa s vašim lekárom.