Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie deti

    ZDRAVIM. CHCEL BY SOM SA OPYTAT NIECO. ZIJEME V IRSKU A MOJE DETI ( DVOJICKY) DOSTALI PRVE 2 VAKCINY TU V IRSKU. DALSIU VAKCINU BY MALI DOSTAT PODLA IRSKEHO OCKOVACIEHO KALENDARA V 6 MESIACI, NO SME ODCESTONALI NA SLOVENSKO, KDE SA 3 VAKCINA DOSTAVA AZ V 11 MESIACI. NO POCUL SOM, ZE JE NEJAKO INA AKO TU IRSKU. MOZU SA MOJE DETI ZAOCKOVAT DOMA(NA SLOVENSKU), ALEBO MAME POCKAT KED SA VRATIME NASPAT DO IRSKA(V JANUARI 2012), PROSIM PORADTE. DAKUJEM

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vakcína v Írsku obsahuje aj očkovanie proti zápalu mozgových blán spôsobených baktériou neisseria meningitis. Neviem, ako dlho budú mať zmeškané očkovanie, keď sa vrátite až v januári do Írska, ale myslím, že by to nemal byť problém, nech je to akokolvek. Pri tomto spôsobe očkovania sa v 18. mesiaci očkuje ešte štvrtý raz, tak sa základné očkovanie zabezpečí.