Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • hexavakcina + PREVENAR 13

    Dobry den. Prosim Vas aka je max. doba medzi preockovaniami hexavakcinou (1. a 2., resp. 2. a 3. davkou), tak aby ockovanie zostalo ucinne? 1. davka bola podana na zaciatku 4. mesiaca veku dietata spolu s PREVENARom 13. Po tomto ockovani pretrvava 2 tyzdne riedka-hnackova stolica (1 x denne) so zmenenym kyslastym zapachom. Je tento stav obvykly po takomto ockovani, prip. ako by sme to mohli riesit, aby sa stolica upravila do stavu pred ockovanim?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Stolicu musíte riešiť s vašim lekárom, ktorý dieťa pozná a vyšetrí ho.
    Sama som pozorovala po očkovaní Prevenarom niekolko dní riedšie stolice, odozneli bez liečby.
    Interval medzi prvou a druou vakcínou by nemal byť dlhší ako 12 týždňov a medzi druhou a treťou vakcínu jeden rok. Očkovanie nikdy nezačíname znova. Potom riešime intervaly individuálne.